Panimomestari Arturs Dutka

Lapin Panimon panimomestarina toimii Latviasta Rovaniemelle tullut Arturs Dutka. Oluen panemisen hän on opetellut kuuluisassa 1883 perustetussa VLB Berlinissä, Saksan panimoteollisuuden tutkimus- ja opetuslaitoksessa, oluenpanijoiden Mekkassa.
Panimomestari
045 133 4410
arturs.dutka@lapinpanimo.fi

 


Panimoemäntä Heidi Mikkonen

Panimoemäntänä toimii kemian tekniikan AMK-insinööri Heidi Mikkonen. Heidi on työskennellyt aikaisemmin Sinebrychoffin laaduntarkkailussa.

Panimoemäntä, myynti Länsi-Lapin alue

050 354 4867
heidi.mikkonen@lapinpanimo.fi

 


Ville Ruotsalainen

Myynti ja markkinointi. Oluen ja viskien maistelija ja ihastelija. Aikaisempaa kokemusta Hartwallin menekinedistyksestä.
Myynti, Rovaniemi, Oulu, Itä-Lappi, Koillismaa

040 671 6774
ville.ruotsalainen@lapinpanimo.fi

 


 Aarne Vasalampi
Oluen valmistus ja astiointi. Käsityöläisoluen ystävä ja intoilija. Prosessin asiantuntija Kokkolasta.
Panimotyöntekijä.

040 839 7770
aarne.vasalampi@lapinpanimo.fi

 


Anu Pesonen

Myynti, Muu Suomi

040 510 3152

anu.pesonen@lapinpanimo.fi


Tilaukset

tilaukset@lapinpanimo.fi


Verkkolaskutustiedot

Lapin Panimo verkkolaskutustiedot



Henkilökunnan sähköpostiosoitteet tässä muodossa:

etunimi.sukunimi@lapinpanimo.fi

 


Ota yhteyttä!